Булченската рокля може да ви струва освен много и много нерви.
Варианти няколко:
-да вземете под наем или от приятелка, гаранция че ще ви седи добре никаква;
-да си я купите от сайт отново втора употреба;
-да си я поръчате по каталог;
- да си я вземете готово скроена.
Последният вариант е най-удачен, ако сте със стандартна фигура и без много претенции към марка и дизайнер. Може да намерите дори бутикова рокля, уникат без да дадете три цифрена сума за нея. Въпрос на вкус и търсене. Преди да ви скъсят дължината на роклята е удачно да си купите обувките, с които ще сте на сватбата. Така височината на тока е ясна и няма опасност, роклята да ви седи къса и да се подават пръстчета.
Сватбените обувки ще ги сложите най-вероятно един път или два пъти, така че ако не искате да седят в шкафа за спомен, може да си харесате по-универсален модел.
Препоръчително е за ресторанта да имате още един чифт удобни обувки, за да не прави впечатление може да са пак високи, но с платформа. Така никой няма да разбере, че сте се преобули.
Роклите с кринолин са царствени, но не много удобни за танци. След официалната част, може да свалите кринолина и спокойно да се вихрите на дансинга.
Сватбена ви чантичка е добре да побира червило, мокри кърпи, фон дьо тен, пудра и сенки.
Сватбените кесийки, не са особено оригинални,а и не събират почти нищо.
Чантата трябва да е в един тон с роклята, не по-светла и не по-тъмна.
Същото правило важи и за ризата на младоженеца. Крещящо бялото не върви на рокля слонова кост, на снимките най-добре се вижда това.
Акцентът в букета на булката трябва да го има като тон във вратовръзката на младоженеца.
Сватбеният тон не е задължително да е един, може да са два допълващи се като чаено розово и чаено жълто.
Например табелките с имената да са в розово, а номерата на масите в жълто. Тази тенденция да се повтаря и в букета на булката.
Бъдете оригинални!